Magazyny Składowe

Firma Makofrost w czerwcu  2020 roku zakończyła pierwszy etap realizacji swojej nowej inwestycji jaką jest budowa chłodni wysokiego składowania w Opolu Lubelskim.

Chłodnia Składowa MAKOFROST, z siedzibą przy ul. Owocowej 5, 24-300 Opole Lubelskie świadczy usługi w zakresie składowania mrożonych owoców i warzyw. Magazyn zlokalizowany jest w samym sercu regionu bogatego w maliny, truskawki, wiśnie, porzeczki, jabłka. Znajdz nas na mapie.

Mroźnia zbudowana jest zgodnie z najnowszymi standardami budowalnymi, wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne przy wyposażaniu zakładu. Posiadamy w pełni zmodernizowane i dostosowane do norm unijnych magazyny chłodnicze. W chłodni zamontowane są regały jezdne wysokiego składowania zapewniające profesjonalne składowanie oraz stały i bieżący dostęp do każdej palety w dowolnym momencie, co przekłada się na krótszy czas obsługi oraz optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej w chłodniach. Posiadamy nowoczesny transport wewnątrz zakładowy

Umożliwiamy składowanie towaru w temperaturze do -24°C oraz domrażanie towarów w komorze szokowej (-35°C). Temperatura w komorach jest monitorowana przez elektroniczny system kontroli  – zapis temperatury co 30min.

Chłodnia w chwili obecnej oferuje 7800 miejsc paletowych. Posiadamy 2 komory o pojemności 3900 europalet każda oraz komorę szokowa, o pojemności 33 europalety.

W najbliższym czasie rozpoczyna się rozbudowa i chłodnia powiększy się o dwie komory po 3150 europalet każda, czyli o kolejne 6300 miejsc paletowych.

W celu zapewnienia identyfikacji i oznakowania towarów składowanych w Chłodni został wdrożony elektroniczny program magazynowy WMS Magazyn.

Korzystając ze znajomości i doświadczenia na rynku skupu i przetwórstwa owoców i warzyw oraz znając potrzeby firm produkcyjnych dokładamy wszelkich starań aby jakość świadczonych przez nas usług była na najwyższym poziomie. Otwierając chłodnię od początku stosujemy politykę bezpieczeństwa i jakości żywności wdrażając system HACCP, GHP, GMP.

Od 2021 roku posiadamy certyfikat HACCP oraz certyfikat EKOGWARANCJI.

Gwarancja bezpieczeństwa powierzonego towaru, monitoring, system alarmowy, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie towaru.

Miejsc paletowych
m
Wysokość komory
Ilosć europalet w komorze
° C
Temperatura składowania
° C
Temperatura zamrażania
Komory